تیمهای ملی والیبال برزیل، روسیه و آلمان از گروه F به جمع ۶ تیم نهایی مسابقات قهرمانی جهان صعود کردند. تیم ملی برزیل در جذابترین بازی روز گذشته با نتیجه ۳ بر یک روسیه را شکست داد و به عنوان صدرنشین به مرحله سوم رسید.
پیش از این هم از گروه E تیمهای فرانسه، لهستان و ایران به مرحله سوم مسابقات قهرمانی جهان رسیده بودند. در آخرین مسابقه از گروه E ساعت ۲۲:۵۵ شب گذشته تیم های لهستان و فرانسه به مصاف هم رفتند که لهستان در یک بازی سخت و نفسگیر در پایان موفق شد با نتیجه سه بر دو فرانسه را با نتایج ۲۵ بر ۱۸ ، ۲۱ بر ۲۵ ، ۲۵ بر ۲۳ ، ۲۲ بر ۲۵ و ۱۵ بر ۱۲ شکست دهد و با یک امتیاز بیشتر نسبت به ایران در رده دوم گروه قرار گرفته و به عنوان تیم دوم به دور بعد صعود کند.
دور سوم مسابقات والیبال قهرمانی جهان از روز سهشنبه ۲۵ شهریور آغاز میشود. البته قرعه کشی انجام شد و ایران با تیم های فرانسه و آلمان در گروه جی همگروه شد. در گروه اچ تیم های برزیل، لهستان و روسیه هم در یک گروه قرار گرفتند که به مراتب از گروهی که ایران در آن قرار دارد سخت تر به نظر برسد. سایت رسمی مسابقات و سایت فدراسیون جهانی والیبال کار ایران را راحت تر از تیم های مدعی دانسته است. دور سوم مسابقات در دو شهر ووچ و كاتوويچ برگزار مي شود.
جدول رده بندی نهایی گروه های E و F در پایان مسابقات به شرح زیر است:
|
|||||||
تيم |
امتياز |
||||||
بازی |
برد |
باخت |
|||||
۱ |
فرانسه |
۱۷ |
۷ |
۵ |
۲ |
||
۲ |
لهستان |
۱۶ |
۷ |
۶ |
۱ |
||
۳ |
ايران |
۱۵ |
۷ |
۵ |
۲ |
||
۴ |
آمريکا |
۱۴ |
۷ |
۴ |
۳ |
||
۵ |
صربستان |
۹ |
۷ |
۳ |
۴ |
||
۶ |
آرژانتين |
۸ |
۷ |
۳ |
۴ |
||
۷ |
ايتاليا |
۵ |
۷ |
۲ |
۵ |
||
۸ |
استراليا |
۰ |
۷ |
۰ |
۷ |
|
|||||||
|
تيم |
امتياز |
|||||
بازی |
برد |
باخت |
|||||
۱ |
برزيل |
۲۱ |
۷ |
۷ |
۰ |
||
۲ |
روسيه |
۱۷ |
۷ |
۶ |
۱ |
||
۳ |
آلمان |
۱۵ |
۷ |
۵ |
۲ |
||
۴ |
کانادا |
۱۰ |
۷ |
۴ |
۳ |
||
۵ |
فنلاند |
۶ |
۷ |
۲ |
۵ |
||
۶ |
کوبا |
۶ |
۷ |
۱ |
۶ |
||
۷ |
بلغارستان |
۵ |
۷ |
۱ |
۶ |
||
۸ |
چين |
۴ |
۷ |
۲ |
۵ |
برنامه ادامه بازی ها نیز به شرح زیر است:
گروه G
۱- فرانسه
۲- آلمان
۳- ایران
گروه H
۱- برزیل
۲- لهستان
۳- روسیه
سه شنبه ۶/۲۵ ساعت ۲۲:۴۵ - گروه G
فرانسه- آلمان
سه شنبه ۶/۲۵ ساعت ۲۲:۴۵ - گروه H
برزیل-لهستان
چهارشنبه ۶/۲۶ ساعت ۲۲:۵۵ - گروه G
ایران- آلمان
چهارشنبه ۶/۲۶ ساعت ۲۲:۵۵ - گروه H
روسیه- لهستان
پنجشنبه ۶/۲۷ ساعت ۲۲:۵۵ - گروه G
ایران- فرانسه
پنجشنبه ۶/۲۷ ساعت ۲۲:۵۵ - گروه H
روسیه- برزیل
شنبه ۶/۲۹ ساعت ۱۶:۱۰ (کسب مقام پنجمی)
تیم سوم گروه G - تیم سوم گروه H
شنبه ۶/۲۹ ساعت ۱۹:۱۰ (نیمه نهایی)
تیم اول گروه G - تیم دوم گروه H
شنبه ۶/۲۹ ساعت ۲۲:۵۵ (نیمه نهایی)
تیم دوم گروه G - تیم اول گروه H
یکشنبه ۶/۳۰ ساعت ۱۹:۱۰ (رده بندی)
یکشنبه ۶/۳۰ ساعت ۲۲:۵۵ (فینال)
گفتنی است تیم های دوم و سوم برای قرار گرفتن در گروه های G و H قرعه کشی می شوند.